SC Paderborn си върна лидерската позиция във втора Бундеслига с трудно спечелена победа.

Срещу промотирания 1. FC Magdeburg източновестфалците спечелиха с 1:0 (0:0) след дълго продължения. Междувременно изпадналият от Бундеслигата Гройтер Фюрт остана без победа в 20-ия си пореден мач с равенство 2:2 (0:1) срещу ФК Санкт Паули. Jahn Regensburg спря серията си от загуби с равенство 0:0 срещу Holstein Kiel.

Резервният играч Марвин Пиерингер (79-ата минута) даде на Падерборн четвъртата си победа в четвъртия си домакински мач. Магдебург беше обезкървен, след като Джейми Лоурънс получи жълт картон (40-та минута), и не можа да устои на натиска на домакините в заключителната фаза. С четири точки отборът на Кристиан Тиц се намира на място за изпадане, а Падерборн вече има дванадесет точки повече в сметката си. В петък 1. FC Heidenheim първоначално премина през SCP.

Fürth се виждаше краят на лошата им серия, но в крайна сметка отново се стигна до нищо. Марсел Хартел (19.) даде преднина на Хамбург. Бранимир Хргота (48 г.) изравни за домакините, а автогол на капитана на Санкт Паули Джаксън Ървайн (52 г.) направи резултата 2:1 за домакините. Конър Меткалф (85-ата) обаче направи 2:2 за отбора от Милернтор, за който Леарт Пакарада също удари напречната греда от дузпа в 72-ата минута. Фюрт поне напусна дъното на таблицата.

След три поражения, някои от които тежки, Регенсбург сложи край на пропадането си, но SSV Jahn вече пет мача чака победа. След като допуснаха десет гола в два мача, SSV Jahn този път бяха много по-стабилни в защита и успяха да спрат потока от допуснати голове.