Issa Issa ярост – „Ще се уверя, че той не ни свирка повече“

VfB Frohnhausen загуби гостуването си на SF Niederwenigern в регионалната лига на Долен Рейн с 1:2 (1:0). Имаше много гняв заради представянето на съдията.

Каква горчива вечер за VfB Frohnhausen. Водейки с 1:0 до малко преди края, една абсолютно вбесяваща от гледна точка на VfB финална фаза доведе до поражение с 2:1 от SF Niederwenigern в Ландес лига Долен Рейн.

Кандидатите за изпадане бяха изиграли добър мач и водеха с 1:0 до 87-ата минута благодарение на гола на Марио-Каталин Кодряну, но след това последваха гротескни седем минути, в които мачът беше загубен благодарение на попадението на Сергей Стал. За да стане още по-лошо, между двата допуснати гола Марвин Жил беше изгонен с червен картон.

Треньорът на Фронхаузен Исам Саид не искаше да критикува прекалено много своя отбор. „Моят отбор изигра страхотен мач. Мога само да ги похваля. Повече от заслужавахме да спечелим тук. Не мисля, че много отбори са играли тук така, както ние днес. Просто ми е жал за момчетата.“

Саид беше по-загрижен за представянето на съдията Кан Гюзел, който малко загуби линията си в последните минути и взе няколко спорни решения срещу гостите. Саид отправи остра критика: „Тук те извадиха от игра с две спорни решения. При червения картон Марвин явно удари топката. Но аз дори мога да приема картона. Но след това дава свободен удар, за да стане 1:1, което е огромна бъркотия за силата на трите.“

С такива грешни решения асоциацията трябва да постави под въпрос и себе си. Не е достатъчно просто да понижим нивото на съдията с едно ниво.

Issa Issa

Капитанът Исса Исса също трудно се успокои и се впусна в истинска тирада срещу съдията. „За четвърти път съдията свири дузпа за VfB Фронхаузен и винаги има червени картони срещу нас. Ясно е, че той свири само срещу Фронхаузен, ние никога не сме печелили под негово ръководство. Исках да го попитам след това какво е свирил, но той не беше достатъчно мъж, за да говори с мен. Когато подобни решения се провалят, асоциацията също трябва да постави себе си под въпрос. Не е достатъчно просто да се понижи нивото на съдията с едно ниво. Във Фронхаузен имаше подобен инцидент от друг съдия и той изобщо не си направи свирка. Ще се уверя, че и той няма да свири за нас. В някакъв момент всичко свършва.“

Това не е първият случай, в който отборът на Фронхаузен има проблеми със съдията; поражението с 5:0 от SV Budberg вероятно е било още една причина да се оплачат от Гюзел. „Не знам какъв е проблемът му с нас. Как да изградя момчетата след пораженията, ако съдията надува свирката си по този начин? От 85-ата минута нататък той напълно изгуби интригата и лиши отбора ми от наградата“, заяви раздразненият Саид.

Все още на четири точки – битката за изпадане продължава

VfB можеше да бъде големият победител в деня на мача, но в крайна сметка не успя да вземе точка и остава на четири точки от местата за изпадане. Битката за изпадане продължава в неделя, 14 април. ПСВ Везел-Лакхаузен ще гостува на Фронхаузен в 15:00 ч.