Kray изхвърля защитаващите титлата си във втория кръг

FC Kray отпразнува победата срещу Bezirksligist SV Burgaltendorf, за да открие втория кръг на Kreispokal в Есен.

FC Kray се класира за последния 16-и кръг на Kreispokal в Есен. На старта на втория кръг ФКК победи защитаващия титлата си SV Burgaltendorf. Гостите от Ландеслигата спечелиха с 4:1 в четвъртък вечерта при Безиркслигист, които триумфираха в предишното издание.

След добър половин час игра Марк Гоцеина изведе Крайерите напред чрез дузпа (31-ва). Почти с подновяването на второто полувреме Георгиос Кецатис от Бургталтендорф изравни (47-ата).

Но изравняването не продължи дълго: Паскал Итер вкара за 2:1 (61-ва), а само малко след това Гоцеина увеличи преднината с втория си гол (65-та). В продължението на мача Юсеф Камбуа вкара последния гол. В този момент Край беше в числено превъзходство: Айман Абделрахман видя червения цвят (79-та).

Лигата продължава за Kray в неделя. SG Schönebeck идва на Будерусщрасе за градско дерби в Ландеслигата (15:00 ч., RS-Liveticker). SV Burgaltendorf е домакин на втория отбор на SC Velbert в Безиркслигата (неделя, 13:00 ч.). Останалите мачове от втория кръг в Kreispokal ще се играят до 4 октомври,

Областна купа на Есен: Вторият кръг от пръв поглед

SV Burgaltendorf – FC Kray 1:4