Lotte обърне две изоставане в топ двубой – Schermbeck губят

5th matchday in the Oberliga Westfalen. Sportfreunde Lotte обръщат две изоставания в двубоя на върха. Schermbeck губи.

Силен подвиг от страна на Sportfreunde Lotte! Отборът на Фабиан Люберс обърна две изоставания в началото на 5-ия мач от първенството на Оберлига Нидеррайн в петък вечер. В двубоя на върха с 1. фК Гевенбек крайният резултат бе 3:2 (1:2).

Гостите поведоха чрез Елиас Щротман след груба грешка на вратаря на Лоте Михаел Луйамбула (25-и). Отговорът дойде само две минути по-късно. Халил Кан Доган веднага изравни с мощен удар (27-ми). Не мина и един оборот и гостите отново поведоха: Александър Витхьолтер, който беше свободен, вкара от около единадесет метра, за да направи 2:1 от гледна точка на 1. FC Gievenbeck (28).

Лоте, които всъщност доминираха в мача, се върнаха в играта едва през второто полувреме. След изпълнение на корнер от страна на Фатлум Елези Марк Хайдер вкара за 2:2 (53) – негов пети гол през сезона. След това домакините натиснаха за победа – и бяха възнаградени. Отново Елези подаде, този път от корнер, и Йоханес Сабах вкара топката зад линията (67).

Късните усилия за атака на 1. FC Gievenbeck останаха неуспешни. Sportfreunde Lotte наваксаха изоставането си и сега също имат десет точки, но благодарение на по-добрата си голова разлика могат да поемат лидерството в таблицата.

SV Schermbeck – Türkspor Dortmund 2:3 (1:1)

Lotte обаче успя да постигне това само защото SV Schermbeck претърпя поражение с 2:3 у дома срещу Türkspor Dortmund.

Домакините поведоха рано в резултата чрез Кристиан Льоблер (12). Повишеният отбор обаче обърна мача. Назарено Чикарели (30) изравни, преди Илиас Анан (53) да направи 2:1 за гостите от Дортмунд.

Дори 2:2 на Ян Бахман (54-та) минута по-късно не изхвърли Тюркспор от релси – малко след това Корай Даг направи 2:3 (57-та) – крайният резултат.

Sportfreunde Siegen – ASC 09 Dortmund 1:2 (0:1)

АСК Дортмунд скъси разликата на върха с победа с 2:1 като гост на Sportfreunde Siegen и вече има десет точки.

Максимилиан Подел (10-и) и Марко Щиперман (52-и) изведоха гостите на победния път. Марвин Шулц (69-та) успя само да намали изоставането на Sportfreunde, които все още са без три точки.