Lotte печели топ мача, Platzek вкарва гол в горчивата последна минута на загубата

В четвъртък топката се търкаляше в аматьорския футбол – включително и в Оберлига Вестфален. Има нов лидер в лигата.

Двубоят от 25-ия кръг на Оберлига Вестфалия беше напълно засенчен от топ мача между Sportfreunde Lotte и ASC Dortmund.

Зрителите станаха свидетели на вълнуващ сблъсък между двата претендента за промоция, в който Lotte се наложи. Бившият третодивизионен отбор обърна ранния си дефицит от 1:0 и удържа победа с 2:1 пред 1448 фенове. В резултат на това Sportfreunde си върна първото място и дори има мач преднина.

Освен мача на върха, в действие бяха и други водещи отбори: Тюркспор Дортмунд гостува на кандидата за изпадане Виктория Клархолц, Spvgg Erkenschwick пътува до намиращия се във форма Sportfreunde от Зиген, а SV Schermbeck посреща у дома SpVgg Vreden.

Единствено Türkspor Dortmund имаше повод за празнуване. Те защитиха третото място в таблицата с победа като гост с 4:2 и остават точно на върха. Schermbeck претърпя горчиво поражение срещу Vreden.

Въпреки че на два пъти повеждаха и бившият нападател на RWE Марсел Платцек вкара десетия си гол за сезона, SVS допуснаха четвърто поредно поражение срещу Vreden, губейки с 3:2 благодарение на гол в последната минута на другия отбор. Сега те изостават с шест точки от първото място. Мачът между Зиген и Еркеншвик завърши с равенство 2:2. Това беше единственото равенство за вечерта.

ТуС Бьовингхаузен отпразнува важна победа. След осем поредни поражения амбициозният клуб от Дортмундската висша лига победи прекия си конкурент Айнтрахт Рейн с 3:2.

Бяха постигнати и други две победи като гост. Финентроп/Баменол отпразнуваха победа с 3:2 при гостуването си на ТуС Енепетал, а 1. ФК Гевенбек не показа слабост при гостуването си на Вестфалия Райнърн – петият в таблицата отбор спечели с 4:1.

Оберлига Вестфалия продължава на Великденската неделя (30 март) с домакински мач между SG Wattenscheid 09 и Preußen Münster U23. Ден по-късно ще започнат още осем мача, сред които е и сблъсъкът между АСК Дортмунд и СВ Шермбек.