Lotte празнува шампионата – вторият изпаднал отбор е определен

Две решения все още стояха на дневен ред в Оберлига Вестфалия в последния ден на мача. Въпросът за шампионите и изпадащите вече е решен.

Още един сезон в Оберлига Вестфалия е в историята. В последния ден на мача все още предстоеше да се вземат две решения. Sportfreunde Lotte и Türkspor Dortmund, които бяха промотирани в регионалната лига, водеха двубой на дълги разстояния за шампионската титла. В дъното на таблицата Айнтрахт Рейн и ФК Брюнингхаузен все още се бореха за оставане в лигата.

Sportfreunde Lotte не допусна да се лиши от по-добрата изходна позиция в горната част на таблицата. Те изпълниха задачата си срещу TuS Ennepetal с категорична победа с 4:0, увенчавайки сезона си с последна домакинска победа и шампионската титла пред собствените си фенове.

Тюркспор Дортмунд все пак трябва да е щастлив, въпреки че изпусна титлата. Те спечелиха и последния си мач в Оберлигата за момента. Те записаха победа с 3:0 при гостуването си на SpVgg Erkenschwick.

За известно време изглеждаше, че ФК Брюнингхаузен все пак ще успее да прескочи чертата и да остане в лигата. Те обаче изпуснаха преднина от 1:0 срещу SG Finnentrop/Bamenohl. Крайният резултат е 1:4, което подпечатва изпадането след една година в Оберлигата.

Това беше особено горчиво, тъй като Айнтрахт Рейн загуби с 1:0 от Sportfreunde Siegen. Останалите мачове се характеризираха с прощаване. На първо място с Феликс Касалино. Той ще напусне SG Wattenscheid 09 в края на сезона. И както е редно, той отбеляза гол и в последния си домакински мач в Лохрайде. SGW все пак загуби с 3:1 от 1. FC Gievenbeck.

TSG Sprockhövel също се отказа от участие в Оберлигата с високо вдигнати глави. Клубът, който вече беше изпаднал преди мача, водеше с 4:0 срещу Виктория Клархолц на полувремето и добави още един гол през вторите 45 минути: 5:0.

ASC 09 Дортмунд защити третото място в последния ден от мача с победа 2:0 срещу SpVgg Vreden. Така или иначе нямаше никакъв шанс за придвижване нагоре или надолу.

Сезонът вече беше приключил за четири отбора в четвъртък. TuS Bövinghausen загуби последния си домакински мач с 3:1 срещу SV Schermbeck.

Westfalia Rhynern спечели с 2:0 при гостуването си на SC Preußen Münster II