MSV губи теста на Майнц чрез две наказания

Mainz 05 се сбогува със Südtribüne в Bruchweg. Гост беше MSV Дуисбург, който загуби от Майнц от дузпи.

MSV Duisburg също имаше насрочен контролен мач през седмицата без мачове. А третодивизионният отбор в никакъв случай не беше най-известният гост на FSV Mainz 05.

Не само MSV, но и бившият треньор на Майнц и настоящ на Ливърпул Юрген Клоп пътува до Рейнската област, за да се сбогува със старата южна трибуна на „Брухвегщадион“. В крайна сметка той успя да види победата на Майнц с 2:0 (1:0) пред около 4000 зрители в стария си салон.

Двата гола отбеляза бившият преотстъпен от Шалке Том Краус, който реализира по една дузпа и в двете полувремена (5./68.). MSV Duisburg пусна два различни отбора по време на мача, като Майнц започна с няколко играчи от Бундеслигата.

MSV играха дефанзивно в петима души и допуснаха първата дузпа още в началото. Въпреки това зебрите изиграха добър мач и показаха и известен потенциал в нападение. Тим Кьотер удари напречната греда с удар от свободен удар (26-и), Филип Кьониг (34-и) не успя да уцели вратаря на Майнц Даниел Батц.

На полувремето MSV направи жива промяна и премина към защита с четирима души. И през вторите 45 минути дуисбургчани показаха смела и всеотдайна игра, но въпреки шансовете на Баран Могултай (50-и), Бенджамин Гирт (60-и) и Хамза Анхари (78-и) не бяха възнаградени с гол. За разлика от Краус, който вкара последния гол от бялата точка след фаул на Ролф Фелтшер.

Статистика:

Майнц: Батц – да Коста, Бел, ван ден Берг, Крафт – Кор, Краус – Рихтер, Папела – Мамутович, Шмидт.

MSV 1. полувреме: Браун – Кьотер, Фелтшер, Сенгер, Май, Битер – Кастанеда, Щирлин – Есвейн, Кьопке – Кьониг.

MSV 2 полувреме: Смарш – Екене, Кнол, Фелтшер, Могултай – Михелбринк, Бакалорц – Анхари, Бакир, Мюлер – Гирт.

Голове: 1:0 Krauß (5., FE), 2:0 Krauß (68., FE).

Зрители: 4005.