MSV Duisburg губи от Гладбах, който остава непобеден

MSV Duisburg претърпя поражение с 3:1 от Борусия Мьонхенгладбах в 9-ия ден от Бундеслигата U17 и утре може да се промъкне към място, даващо право на изпадане.

MSV Duisburg и Борусия Мьонхенгладбах започнаха деветия мач от U17 Бундеслигата на Запад като трети и четвърти отбор. Още в петък 1. FC Köln спечели с 3:0 у дома срещу FC Hennef 05. Срещу намиращия се в добра форма Гладбах MSV нямаше какво да спечели.

Стартовата позиция беше ясна още преди мача. След повече от странно начало на сезона Гладбах най-накрая навакса преди „есенната пауза“ и изглеждаше в наистина добра форма. След четири поредни равенства в началото на сезона, наскоро те спечелиха срещу Байер 04 Леверкузен (2:1) и ВфЛ Бохум (2:0). С два мача преднина отборът на Саша Ейкел вече е поне в средата на таблицата на осмо място и се стреми да продължи нагоре.

Gladbach взе ранна преднина

Напълно в противовес на MSV Duisburg, които трябва да гледат по-скоро към местата за изпадане. Съвсем наскоро Енох Муса даде на отбора си поне малко пространство за дишане на първото място в групата, дванадесет, с победата си с 2:1 над Sportfreunde Siegen. С тази победа MSV можеше да увеличи преднината си от две точки пред зоната на изпадащите.

Но Гладбах подчерта добрата си форма още в началото. Само след 15 минути Сейф Мустафа даде преднина на гостите. Но MSV остана в играта и изравни чрез Махмуд Сахинтюрк преди почивката (40-та минута). През второто полувреме обаче отново гостите от Мьонхенгладбах поведоха. Килиан Заук изпълни дузпа срещу стража на MSV Фотиос Адамидис за 2:1, а малко преди края резервата Джошуа Йонг Естрада сложи точка на спора с гола си за 3:1.

Note
Note

Duisburg може да се промъкне към мястото за изпадане утре

Така че MSV ще трябва да следи с нетърпение дъното и утре. В най-лошия случай Дуисбург може да изпадне чак до 13-о място в зоната на изпадащите.

През следващата седмица MSV ще изиграе следващия си революционен мач. Преусен Мюнстер посреща Зебрите (5 ноември, 11 ч.). Преди утрешния мач с VfL Bochum SC Preußen изостава с една точка от отбора на Майдерих. При победа отборът на Марк Ауф дем Камп може да си осигури пространство за отдих. Ако MSV загуби и този мач обаче, нещата ще стават все по-тесни.