MSV Duisburg направи голяма крачка към оставането си в зоната на изпадащите с гръмка победа

MSV Duisburg спечели гостуването си на SpVgg Bayreuth с 4:0 (1:0). Това означава, че клубът е почти сигурен за оставането си в трета дивизия.

В MSV Duisburg постепенно може да се засили планирането за предстоящия сезон. Зебрите сложиха край на негативната си серия от осем мача без победа и спечелиха с 4:0 като гост на SpVgg Bayreuth. По този начин отпадането от турнира трябва да е сигурно след 34 мача.

В навечерието на мача натискът явно беше върху промотирания отбор от Байройт, който задължително трябваше да спечели пред собствена публика, за да запази шансовете си за втора година в трета лига. След добрите резултати срещу Висбаден и Елверсберг отборът на Майдерих искаше най-накрая да излезе от терена като победител.

Торстен Цигнер смени състава си на шест позиции, като в задната четворка имаше три промени. Лерой Квадво, Тобиас Флекщайн и Джошуа Битер замениха Марвин Зенгер, Себастиан Май (мускулни проблеми) и Ролф Фелтшер. Освен това Марвин Кнол замени Марвин Бакалорц в двойната шестица заедно с Никлас Щирлин, заради когото Каспар Яндер трябваше да заеме място на пейката. Бенямин Гирт влезе като единствен нападател на мястото на Юлиан Хетвер.

Алтщадтер обаче беше този, който започна по-добре. Само след няколко минути Ерол Зейнулаху вкара от свободен удар, но съдията Александър Сатер не призна гола. Реферът беше прекалено бърз при отнемането на топката. За щастие на отбора от Дуисбург те имаха повод да празнуват. Както и във вторник, Марвин Аджани пресече точно отдясно в шестнайсеторката. Никлас Кьоле дебнеше на втора греда и умело вкара топката в мрежата (7). Това беше трети гол за сезона за лявото крило и втори в рамките на пет дни.

След това битката на неравния терен на „Ханс-Валтер-Вилд-Щадион“ до голяма степен беше неутрализирана. Домакините имаха две възможности да изравнят през първото полувреме, в което липсваха шансове. Маркус Цирейс пропусна най-добрия шанс от няколко метра пред Винсент Мюлер (16). Ударът с глава на Александър Ноленбергер също беше почти опасен (40-ата), а зебрите дебнеха на контраатака и допуснаха една от тях да се промъкне през Кьол.

Както се очакваше, домакините поеха повече рискове след почивката, но защитата на MSV контролираше добре атаката на SpVgg и нанесе нов удар чрез Кьолле. Случайно топката попадна в ръцете на двукратния голмайстор, който с лекота вкара от близка дистанция. 600-те фенове на MSV имаха повод да празнуват до последния съдийски сигнал и запяха „О, колко е красиво“. Само три минути след смяната си Хетвер запази хладнокръвие при единоборство с Лука Пецолд и пусна топката покрай вратаря на Байройт за 3:0. Окончателното решение бе взето с изстрел на Фелтшер (76.). Бакир удари напречната греда (80.).

Дуисбург се изкачи на дванадесето място и вече е на единадесет точки от първото място за изпадане. В петък вечерта (19:00 ч.) на „Шауинсланд-Райзен-Арена“ ще се състои среща с бившия треньор Павел Дочев, когато гостува ФК Ерцгебирге Ауе.