MSV Duisburg побеждава ясно Lippstadt в контролен мач

Третодивизионният футболен клуб MSV Duisburg спечели контролна среща срещу отбора от регионалната лига SV Lippstadt с 4:1 (1:0).

MSV Duisburg се възползва от задължителния свободен от мачове уикенд по време на първия кръг от турнира за Купата на DFB, за да проведе контролен мач срещу SV Lippstadt. Зебрите надделяха с 4:1 срещу отбора от регионалната лига.

Торстен Цигнер изпрати силна единайсеторка след загубата с 0:1 срещу VfL Osnabrück в 3. лига, само Марвин Бакалорц и Винсент Мюлер (индивидуална подготовка) получиха „почивка“, Азиз Бухаддуз (предпазна мярка) беше изваден от списъка с мачовете след загрявката.

И двете страни първоначално създадоха шансове. Салмин Ребронджа от SV Lippstadt имаше шанс след опасен пас от Ники Кьол, но не уцели целта (5.). За MSV Гордън Уайлд стреля от свободна позиция, но топката премина над него (11). В 24-ата минута Чине Екене даде преднина на Дуисбург. 23-годишният футболист заобиколи връхлитащия страж Кристофър Балкенхоф и прибра топката.

MSV, в лицето на Кьолле (30-и), живия Мориц Стопелкамп (36-и, 41-и) и Екене (40-и), имаше още възможности, но на почивката резултатът остана 1:0.

След смяната на краищата Марвин Аджани се доближи до 2:0 с удар с глава (48-ми) и пряк удар (57-ми), както и Стопелкамп с удар от свободен удар (58-ми, 59-ти). Следващият гол обаче бе дело на SV Lippstadt: Мустафа Делифер се измъкна от наказателното поле и вкара положения за 1:1 (63-ти). Само шест минути по-късно MSV възстанови преднината си след образцова контраатака на Stoppelkamp (69.). Малко след това Екене увеличи преднината си на 3:1 с глава (73). Малко преди края Алаа Бакир направи резултата 4:1 (83-ата минута) след асистенция на привличащия вниманието Кьолле – крайният резултат.

Следващия петък (19:00 ч., Magenta/RS-Ticker) MSV Duisburg ще продължи участието си в трета дивизия с дербито срещу Rot-Weiss Essen. SV Lippstadt ще посрещне SV Rödinghausen

в Регионална лига Запад в сряда, 10 август (18:00 ч.).