MSV Duisburg поставя BVB на колене – късмет с напречната греда в 90-ата минута

MSV Duisburg бяха подложени на натиск от другите резултати и се справиха. Така че все още може да се получи с отпадането в Трета лига.

MSV Duisburg затвори 28-ия мач от първенството на трета дивизия с домакински мач. Затова зебрите знаеха какво е направила конкуренцията преди началото на мача срещу U23 на Борусия Дортмунд.

Това не бяха само добри новини, тъй като Waldhof Mannheim спечели домакинския си мач срещу лидера Jahn Regensburg, а FC Hallescher победи втория в класирането Dynamo Dresden. Арминия Билефелд и VfB Любек събраха по една точка.

В резултат на това MSV имаше възможност да намали разликата между себе си и зоната на сигурност от пет на четири точки. Това се получи перфектно с победа с 2:1 (2:0) – срещу BVB II, който до момента е вторият най-добър отбор през втората половина на сезона.

Следователно Дортмунд започна да атакува, както и MSV. Нямаше много усещания, което беше различно от това, което се случваше преди. MSV се оказа ефективен. Първите два шанса бяха капитализирани веднага.

Първо, силният Томас Пледл подгони Томас Есвейн за 1:0. След това самият той вкара след подготвителна работа на Даниел Гинчек, за да направи 2:0 още в самото начало. Двойното попадение дръпна шалтера на BVB, които изобщо не успяха да влязат в игра. Напротив: MSV имаше двоен шанс да направи резултата 3:0 преди почивката – но Есвейн и Пледл пропуснаха

MSV Duisburg - BVB U23 03 март 2024 г.
MSV Duisburg – BVB U23 03 март 2024 г.

Турбулът продължи и след смяната. Попадението на Фалко Мишел показа, че BVB все още е там. На другия край Гинчек удари напречната греда. След това играта се успокои и BVB продължи да се бори да създаде нещо в нападение

Почти от нищото нещата отново станаха вълнуващи 15 минути преди края. Антониос Пападопулос направи резултата 1:2 от гледна точка на Дортмунд. Защитникът засече с глава центриране от свободен удар.

Зебрите успяха да задържат преднината си от 2:1, въпреки че в 90-ата минута трябваше отново да си поемат дълбоко дъх. Родни Елонго-Йомбо уцели само напречната греда, откъдето топката се отби в гърба на вратаря на MSV Винсент Мюлер, след което стражът сигурно изби топката. Малко след това всичко свърши и 90-минутната победа определено беше заслужена.

MSV продължава кампанията си следващата неделя (10 март, 13:30 ч.) в SpVgg Unterhaching. BVB II ще се изправи срещу Арминия Билефелд в събота (9 март, 14:00 ч.)