Preußen Мюнстер побеждава отбора на момента, Regensburg серия също прекъсва

Серията от непобедени в трета дивизия приключи. Както СК Верл, така и Яхн Регенсбург не успяха да постигнат победа.

В последния мач от програмата на 3-та дивизия в неделя се изправиха SC Preußen Münster и SC Verl.

След 90 минути Преусен надделя с 3:1 (0:0) срещу изненадващия отбор от последните седмици. Въпреки това Верл остава на трето място след първото си поражение след пет поредни победи, докато Мюнстер вече се изкачи на единадесето място с 25 точки – на единадесет точки пред първото място за изпадане.

Домакините доминираха в срещата през първото полувреме. Малик Батмаз имаше най-добрата възможност да даде преднина на Мюнстер, докато Верл почти не беше опасен в атака.

Батмаз се справи по-добре след смяната и вкара за 1:0. След това SCP беше по-добрият отбор, но Verl изравни. Маел Корбоз вкара гол при почти първата голяма възможност за 1:1.

Отговорът на Мюнстер? Отново повежда. Само четири минути след изравняването отново Батмаз направи 2:1 за SCP. Това беше единадесети гол за пруския нападател, който се изкачи на второ място в класацията на голмайсторите след Янник Маус от Инголщат (12 гола).

Нещата станаха наистина вълнуващи малко преди края: първо Батиста Майер пропусна за 2:2 – след това Жоел Гродовски нанесе удар за 3:1. Мюнстер продължава кампанията си следващата събота (16 декември, 16:30 ч.) в Унтерхахинг. SC Verl играе у дома срещу SSV Ulm на същия ден (14:00 ч.).

Преди мача в Мюнстер, Динамо Дрезден победи SpVgg Unterhaching с 2:1 в неделя. Якоб Леммер изведе домакините напред пред 25 272 зрители. След като Клаудио Камеркнехт от Дрезден беше изгонен, Динамо трябваше да играе с десет души.

В този момент беше отсъдена и дузпа, която Патрик Хобш реализира за 1:1. При късото положение на домакините капитанът на Дрезден Щефан Кучке вкара втората си дузпа за деня, за да осигури победата.

По-рано Jahn Regensburg и Viktoria Köln завършиха наравно 1:1, като Köln изравни в края на мача чрез Йона Стикер (90.+8), след като Regensburg изпусна единадесетата си поредна победа в лигата при равенството 1:1.

Как играят SC Preußen Münster и SC Verl

Мюнстер: Шенк – Шердер, Мроука, Кулис – Детерс (80. Оубеяпва), Прейзингер (46. Киреваа), Бацоли, Бьокле – Бушама (70. Вегкамп) – Батмаз, Гродовски. – Треньор: Hildmann

Верл: Унбехаун – Очойски, Паетов, Грубер, Щьокер (46. Мехлем) – Бенгер, Корбоз – Баак (83. Кност), Сеса (55. Волфрам) – Батиста Майер, Локоч (75. Мителщадт). – Треньор: Ende

Голове: 1:0 Батмаз (54′), 1:1 Корбоз (74′), 2:1 Батмаз (78′), 3:1 Гродовски (89′)

Съдия: Assad Nouhoum (Oberweikertshofen)

Брой зрители: 12 000