Preußen Münster с категорична победа срещу Bocholt

SC Preußen Münster постигна победа с 5:0 (1:0) срещу 1.FC Bocholt в петък вечер.

SC Preußen Münster остава „перфектен“ в Регионална лига Запад. Клубът спечели и третия си мач за сезон 2022/2023. В петък вечерта те спечелиха убедително с 5:1 срещу промотирания 1.FC Bocholt.

След една динамична и преди всичко балансирана начална фаза с шансове и за двете страни – сред тях и за Кевин Грюн след грешен пас на домакините (13-и) – отборът на Мюнстер все по-добре навлиза в играта и увеличава натиска си. Наградата дойде след 31-ата минута: центриране на Александър Ланглиц не намери желаещи, но Марк Бекерт в крайна сметка стреля и отклони топката в собствената си врата – 1:0. За домакините това беше сигнал за събуждане, разви се игра на една врата, Андрю Вутен (38-ата) и Хенок Теклаб (45-ата) пропуснаха добри шансове да направят резултата 2:0 преди почивката.

След смяната на края Preußen Münster най-накрая изясни нещата. Бяха необходими само две минути, за да се стигне до преднина от 2:0: Николай Ремберг заобиколи стража на Bocholt Себастиан Викл и се разписа. Десет минути по-късно решението беше взето: След катастрофално грешно подаване се стигна до нов двубой между Викъл и нападател на SCP, като този път вратарят събори Вутен – дузпа. Фаулираният играч се разписа и направи резултата 3:0 (59.).

Бохолт имаше още един чудесен шанс чрез Марсел Платцек (той насочи към Шулце Нихуес), но промотираният отбор не искаше да вкара гол тази вечер. Преусен Мюнстер беше различна история: Ремберг (от 30 метра, 70-ата минута) и Вутен (73-ата минута) направиха победата с 5:0 перфектна за ранните лидери в лигата.

Малко по-рано вечерта Fortuna Düsseldorf II и Alemannia Aachen завършиха наравно 1:1. SV Rödinghausen победи Fortuna Köln с 2:0 у дома и остава по петите на Мюнстер.