Ratingen се изплъзва, Baumberg се отдалечава, Schonnebeck преследва групата

Лидерите Sportfreunde Baumberg увеличиха преднината си в Оберлига Нидеррайн. KFC Uerdingen и Spvg Schonnebeck също са победители в деня на мача.

Sportfreunde Baumberg затвърдиха преднината си на върха на таблицата в надпреварата за шампионската титла в Oberliga Niederrhein. В неделя следобед SFB надделя с 3:2 при гостуването си на Adler Union Frintrop, но в крайна сметка се препъна срещу промотирания отбор от Есен. След като поведоха с 3:0, Фринтроп се приближиха още веднъж, но в крайна сметка това не беше достатъчно, за да си осигурят точка срещу лидерите.

Преднината на Баумберг вече е осем точки. Ратайген 04/19 беше първият отбор, който се подхлъзна. Тимът на Мартин Хазенпфлуг остана без победа за втори пореден път, тъй като пропиля преднина от 2:0 срещу Унион Неттетал. Ratingen има изигран един мач по-малко от Baumberg и двата клуба все още не са финализирали позициите си. Все още не е ясно дали някой от клубовете изобщо ще кандидатства за лиценз за регионалната лига. От Ratingen клонят към „да“.

KFC Uerdingen сега е на трето място в таблицата – и вероятно ще кандидатства за лиценз за регионалната лига при всички случаи. В събота отборът от Крефелд се оттегли с победа 2:1 при гостуването си на TVD Velbert. Това беше първият мач след напускането на треньора Маркус Джон.

Сега Spvg Schonnebeck изостава с една точка – на равни точки с VfB Hilden. В директния двубой между двата отбора Шонбек успя да спечели с 6:2 и дори изглеждаше, че тимът от Хилден ще претърпи горчиво поражение, когато в един момент резултатът беше 5:0. Калвин Кюпер се отличи за отбора от Есен с требъл. Тъй като са изиграли един мач по-малко от КФК, въпросът за промоцията постепенно може да стане актуален и за Шектърс Буш.

ЕТБ Шварц-Вайс Есен също празнува победа, като спечели с 2:0 при застрашения от изпадане TSV Meerbusch, след като вкара два гола през второто полувреме и не изостава от преследвачите на седмото място.

ФК Мюлхаймер пропусна да постигне втора победа във втория си мач след завръщането на треньора Ахмет Инал. MFC загубиха с 2:1 от SV Sonsbeck и по този начин все още са дълбоко в битката за изпадане. Анил Йълдъръм даде преднина на промотирания отбор в гостуването (15-та минута), но Робин Шуфс (25-та минута) и Феликс Гайслер (86-та минута) обърнаха мача за Сонсбек, който остава в горната половина на таблицата.

За разлика от тях ситуацията става все по-сложна за Sportfreunde Hamborn, които остават на последно място след оттеглянето на SV Straelen. При гостуването си на SC St. Tönis отборът на Дуисбург пропусна шанса да изтегли съперника си обратно в подножието. Те загубиха с 2:0 след попадение на Йохан Нукумо (16-та, 54-та), докато Тьонисворст продължава да се изкачва нагоре в таблицата