RWE дава преднина, точка в последната минута за VfL, S04 все още контролира ситуацията

Възрастовата група U17 на Rot-Weiss Essen трябва да бъде раздразнена от двете изгубени точки в шестия ден от Бундеслигата Запад на U17. В същото време S04 остава на върха без загубена точка.

Докато U19-Bundesliga West си взима почивка, U17-Bundesliga продължи този уикенд. В шестия ден Шалке отново спечели, но BVB остана на върха. Докато VfL може да се радва на точката в последната минута, MSV Duisburg успя да се освободи. Междувременно Rot-Weiss Essen изпусна преднина от 2:0.

SC Paderborn – Rot-Weiss Essen 2:2

Срещу Падерборн, който започна лошо (две точки от пет мача), Рот-Вайс Есен искаше да събере повече важни точки в тежката борба за оставане в лигата. Първоначално нещата изглеждаха много добре за отбора на Хохенберг. Ян Маркос Фризнер Монтас даде преднина на гостите с попадение (15/52-ра минута). Но отборът на Есен не успя да запази преднината си от два гола. Емре Гюндоглу (67-ми) и Монти Тайс донесоха третото равенство на Падерборн през сезона. Така RWE се смъкна до все още силното шесто място.

Fortuna Düsseldorf – Borussia Dortmund 1:4

За BVB почивката в Бундеслигата U19 означаваше също, че най-добрият стрелец Парис Брюнер може да продължи преследването на рекордите си. 16-годишният младеж вкара 14 пъти в първите четири мача. Но за първи път в Дюселдорф водещата роля бе поверена на съотборник. Алекс Низиолек даде преднина на жълто-черните след 27 минути. Малко преди почивката обаче Брунер бе на мястото си и увеличи преднината си на 2:0 (45.). След смяната на полетата Низиолек отново вкара решителния гол. В 90-ата минута Рикардо Вемба върна 1:3, но в добавеното време Брунер отсъди дузпа, с която оформи крайния резултат и 16-ия си гол за сезона в петия си мач.

FC Schalke 04 – SV Deutz 05 7:1

Кнаппеншмийд остава мерило за всичко в Бундеслигата U17 и в шестия ден. Срещу SV Deutz 05 единайсеторката на Онур Чинел постигна очаквано висока шеста победа за сезона. Тайлан Булут (9-и), Мерт Кан Айхан (33-и) и Джърмейн Джан (35-и) направиха преднината 3:0 преди почивката, която Бен Берзен увеличи на 4:0 малко след подновяването на играта (49-и). Една утеха за отбора от Дойц: Кейхан-Омер Гюнер вкара първия си гол срещу Шалке този сезон след 60 минути. Това обаче не промени ясния резултат. Киану Кербстис (69-и), Берзен (87-и) и Амин Муджа (90+2) оформиха крайното 7:1. Така S04 остава на върха без загубена точка и с две точки преднина пред Дортмунд.

Arminia Bielefeld – VfL Bochum 3:3

В зрелищен мач VfL Bochum спечели точка от Арминия Билефелд. Том Крюгер (11-и) и Хенрик Кох (20-и) дадоха на домакините аванс от 2:0. Мамаду Бари вкара изравнителния гол преди почивката (36-та минута), но Ник Черни възстанови разликата само пет минути след подновяването на играта (50-та минута). Но дори и при изоставане от 1:3 VfL не се предаде. Само девет минути по-късно Зинедин Дурмуш даде отговор. Влезлият на смяна Сиван Гюнес спаси изравнителния гол в последната секунда. В 95-ата минута той вкара за 3:3 и VfL остана с равен брой точки с Билефелд. И двата отбора губят от Шалке и Дортмунд, но остават в горната част на таблицата.

Fortuna Köln – MSV Duisburg 1:4

След две поредни поражения с по 3:0 MSV Duisburg отвърна на удара благодарение на две скоби. Kleomenis Tsioutsioulitis (45./48. FE.) вкара два пъти срещу Fortuna Köln. Същото направи и съотборникът му Арда Дюмуш (68./77.). Голът на Том Шнайдер в 81-ата минута на Фортуна Кьолн дойде твърде късно. Дори жълто-червеният картон за отбора от южната част на града нямаше ефект. По този начин MSV се изкачи от местата за изпадане до десетото място за момента.