RWE е твърде безобиден във Верл: генералната репетиция се проваля

Два отбора, които според специалистите биха могли да бъдат равностойни в трета дивизия. Ето колко равностойно премина последният контролен мач на Рот-Вайс Есен в СК Верл.

Остава една седмица до края, а след това отново ще се върнем към работата. Следващия петък Rot-Weiss Essen ще открие сезона в трета лига с гостуване на ФК Халешер (19:00 ч.). В каква кондиция са Rot-Weiss, каква е формата им след седмиците интензивна подготовка? Генералната репетиция при съперниците им от лигата в Източна Вестфалия би трябвало да даде известна информация по този въпрос.

Каква стартова единайсеторка ще пусне треньорът Кристоф Дабровски във Верл? Много, може да се предположи, защото с изключение на Саша Фолке, който играе вместо контузения Екин Челеби в лявата част на защитата, това може да е отборът, който ще започне в Хале. С Муса Думбуя в предни позиции и с Винко Сапина на шестицата като работник за изграждането на атаката.

Наблюдателите в СК Верл също се съгласиха, че първата единайсеторка може да изглежда по следния начин. С други думи, същите условия за съперниците в лигата. Първите 60 минути бяха равномерно балансирани, без да има някакви ярки моменти. Сигурност на първо място и от двете страни. И Есен, и домакините се опитваха да намерят ритъм, като контролираха топката. Шансове почти нямаше. Верл владееше повече топката, но само в редки случаи създаваше опасности пред вратата на Якоб Голц.

Червено-белите се опитаха да играят на разменено гостуване, което обаче не даде резултат. Твърде често те правеха неточни пасове, така че топката отново се озоваваше в краката на отбора на Verl. Нападението бе започнато предимно отдясно, където Андреас Вигел показа много хъс. „Иси“ Йънг пък се стараеше много пред топката, но нямаше късмет. Показателна беше сцената в 41-ата минута, когато той се бе утвърдил добре по крилото, но се спъна в топката, когато достигна до основната линия.

RWE пропуска изравнителен гол въпреки добрите шансове

Лукас Бруме получи своя шанс през вторите 60 минути. Два часа по-рано RWE обяви, че на лявото крило е предложен договор до лятото на 2024 г. И веднага след като се появи на терена, Брумме имаше първия си реален шанс, но не успя да преодолее вратаря на Verl. Вратарят реагира бързо и на летящ удар с глава от близко разстояние (79-та минута).

В този момент резултатът вече беше 0:1 чрез Марсел Бенгер. След изпълнение на ъглов удар RWE и вратарят Винанд не успяха да изчистят топката, SCV първо удари напречната греда, а след това Бенгер извади отскочилата топка над линията.

Първоначално източновестфалци имаха леко предимство, изглеждаха по-сплотени и опасни, но влезлият като смяна младок от RWE Фризнер Монтас нямаше късмет, когато уцели само гредата (91-ва). И той имаше втори голям шанс след центриране на Берлински, но топката скочи твърде далеч от него (103-та). Малко по-късно Берлински отправи удар с глава в непосредствена близост до наказателното поле. Вончи също имаше добър завършек, след което последваха бурни сцени в наказателното поле на Верл. След създадените шансове RWE щеше да заслужи изравнителния гол