RWE печели точка далеч от дома за първи път, след като изостава

Rot-Weiss Essen прекъсна негативната си серия в Арминия Билефелд. За първи път през този сезон RWE спечели точка, след като изоставаше.

Традиционен двубой на Алма. Арминия Билефелд се изправи срещу Рот-Вайс Есен в трета дивизия пред фантастична публика. За Билефелд това беше въпрос на оставане в лигата, докато RWE можеше да скочи на пето място с три точки.

В крайна сметка двата отбора завършиха наравно 1:1 (1:0) – за първи път RWE спечели точка далеч от дома, след като изоставаше. Преди това те бяха загубили седем мача, след като изоставаха седем пъти.

Треньорът на RWE Кристоф Дабровски пусна на терена отбора, който наскоро победи MSV Duisburg с 4:1 пред 23 748 зрители. Първите 30 минути преминаха добре. Въпреки че почти нямаше голови положения, RWE бяха агресивни и спечелиха над 60 % от единоборствата.

Най-опасната атака дойде от гостите, които разиграха чрез Нилс Кайзер и Марвин Обуз, но ударът на Обуз беше изчистен на най-високо ниво.

След това Билефелд се оказа ефективен. След 32 минути Обуз загуби борба в средата на терена, след това Монджу Момулух се измъкна от Кайзер и Леандро Путаро вкара от бялата точка на Момулух за 1:0.

Беше интересно да се види как ще реагира Есен. В крайна сметка те са губили всеки път, когато са изоставали далеч от дома – вече седем пъти. Не и този път, макар че Есен изглеждаха донякъде шокирани, след като паднаха с 1:0.

Спортният директор на RWE Кристиан Флютман подчерта за „MagentaSport“ по време на почивката: „Мачът е труден за възприемане. В офанзивен план това не беше добър мач от наша страна, в защитен беше добре. Имаме своите проблеми далеч от дома, трябва да работим върху това.“

След смяната Билефелд искаше да излезе с една точка напред, RWE трудно се раздвижи, но въпреки това изравни. След като Леон Шнайдер от Билефелд пропусна мегашанс да направи 2:0 от три метра, Седрик Харенброк беше на мястото си в другия край. След пас от Кайзер той се изстреля – и вкара за 1:1, въпреки че стражът на Арминия Йонас Керскен трябваше да спре удара.

RWE вече бяха в играта – и натискът продължи. Първо Керскен удържа удар на Обуз, който малко след това тръгна на супер самостоятелен пробив и в последния момент бе спрян от плъзгащия се Кристофър Ланерт да направи резултата 2:1 за RWE. След 1:1 Билефелд вече не можеха да направят нищо, явно бяха излезли само да спасят 1:1 с течение на времето.

Което и успяха да направят, оставяйки RWE на седмо място. В случай че спечелят мача за наваксване в Саарбрюкен, RWE ще се включат напълно в битката за третото място. Точката може да се окаже важна и за Билефелд, тъй като пет мача преди края на сезона разликата до първото място, даващо право на изпадане, е шест точки.

Арминия продължава кампанията си в петък (19 април, 19:00 ч.) в SV Sandhausen. RWE трябва да играе във Валдхоф Манхайм в неделя (21 април, 13:30 ч.)