RWE побеждава KFC, Меербуш продължава да е начело, RWO с десета поредна победа

Първото трио в Нидеррайнлигата записа лесни победи. Сега всички са в очакване на следващия ден, когато RWO приема RWE в дербито.

В момента се отделя житото от плявата на върха на Долнорейнската лига U19. Водещото трио TSV Meerbusch, Rot-Weiss Essen и Rot-Weiss Oberhausen доминира в лигата.

Това се видя и в този 20-и мач от първенството. Още в събота RWE оказаха натиск върху съперниците си, побеждавайки KFC Uerdingen с 4:1, като Мамаду Бари беше човекът на деня с три гола.

Добра реакция на поражението в топ мача срещу Меербуш един ден по-рано. „Работихме върху мача в Меербуш през тренировъчната седмица и ще дадем всичко от себе си, за да спечелим отново три точки срещу KFC“, заяви треньорът на U19 Симон Хохенберг преди мача.

Мисията е изпълнена, но не е достатъчна за първото място, тъй като Меербуш също си написа домашното. Достлукспор Ботроп така и не бе застрашен при победата с 5:0. Лидерите поведоха с 2:0 след само седем минути благодарение на головете на Фуркан Явуз и Камил Кая, а Никитас Синолакис и бранителят на Джиян Алесио Каракис допълниха резултата.

Освен Meerbusch и RWE, на върха на таблицата остава и Rot-Weiß Oberhausen, като Kleeblätter отпразнуваха десетата си поредна тройка в SG Essen-Schönebeck. Резултатът е 6:1 след едностранчиви 90 минути. И тук всичко беше бързо ясно, тъй като RWO водеше с 2:0 след осем минути, а останалото беше формалност.

Сега всички очакват с нетърпение 14 април, тъй като предстои 21-ият ден, а с него и дербито между Оберхаузен и Есен – трети срещу втори.

Далеч от върха SG Unterrath остана без игра, докато SpVg Schonnebeck обърна изоставането си в Arminia Klosterhardt и спечели с 3:2, като синът на треньора Конър Тьонис вкара два пъти. С 19 гола той вече е само на един гол зад своя съотборник в Schonnebeck Арне Веселс, който води класацията на най-добрите реализатори в Долнорейнската лига