RWE с гръмка победа, S04 на върха на таблицата

В 14-ия ден от Бундеслигата на Запад при U17 лидерите в лигата Леверкузен губят две важни точки срещу BVB. Шалке затвърждава позицията си на върха на таблицата, а RWE отстрелва Билефелд.

Байер 04 Леверкузен пропусна да се откъсне на върха в мач от 14-ия ден на U17 Бундеслига Запад. Първенецът Шалке 04 си осигури важна домакинска победа, а Рот-Вайс Есен беше в настроение за голове.

В сблъсъка между лидерите в лигата Байер 04 Леверкузен и Борусия Дортмунд BVB обърна изоставането си от 2:0. Франсис Ониека (16, 28) изведе Леверкузен напред с попадение през първото полувреме. Усман Диало (30) успя да отбележи изравнителното попадение преди края на полувремето. През второто полувреме Фриц Анри Флек направи 2:2 с гола си в 61-ата минута. Равенството означава, че Леверкузен остава на върха в таблицата с 34 точки.

Междувременно ФК Шалке 04 спечели с 1:0 (1:0) срещу Фортуна Дюселдорф. Алан Такуджу Сомолинос отбеляза златния гол за кралскосините в 33-ата минута. С тази победа Шалке затвърди второто място в таблицата и разликата до лидера Леверкузен вече е само две точки.

VfL Bochum записа петата си поредна победа срещу VfB Waltrop. Въпреки че Бохум изоставаше в началото благодарение на гола на Тайрън Джо Учена Охаджи, Ян Хонерт (12), Джейдън Киббе (37), Луис Рафаел Пик (66) и Еге Микаил Варил (90) вкараха за победата с 4:1 като гост. VfL вече е на трето място в таблицата с 30 точки.

RWE и SCP празнуват празници на стрелбата – победа в дербито за Гладбах

В мача между СК Падерборн и Виктория Кьолн кьолнчани бяха изпратени с 5:0 (3:0). Педро Хосе Рестрепо Наранхо (7, 36, 39) отбеляза тройка през първото полувреме. СКП не се отпусна след почивката и добави нови голове с попадения на Лука Устюн (64′, 67′).

Дербито между Борусия Мьонхенгладбах и 1. фК Кьолн завърши при победа на Борусия с 2:0 (2:0). Кан Армандо Гюнер (9′, 39′) бе титуляр в мача със своя хеттрик. Победата беше трета поредна за Гладбах. Преди това „жребчетата“ спечелиха с 2:0 срещу Фортуна Дюселдорф и с 3:1 срещу Борусия Дортмунд.

RWE бяха в най-добрата си форма в последния мач от деня между Rot-Weiss Essen и Arminia Bielefeld. Есенчани спечелиха с 4:1 (3:1) с голове на Ци Сян Леон Чен (15), Матс Преслер (32) и Боран Озбек (39, 53). Победата бе шеста за RWE през сезона. С голова разлика 34:26 и 21 точки отборът от Есен е на шесто място в таблицата