RWE vs. RWO – няма победител в двубоя на изпадналите от Бундеслигата отбори

В събота се състоя дербито между Рот-Вайс Есен и Рот-Вайс Оберхаузен в Лига Долен Рейн U19. Зрителите не видяха победител.

Отборите на Rot-Weiss Essen и Rot-Weiß Oberhausen от Лига Долен Рейн U19 се разделиха с 0:0. РВЕ остават на шест точки пред РВО в таблицата.

Rot-Weiß Oberhausen изобщо не се скри при фаворизирания RWE. Още от самото начало отборът на новия старши треньор Рафаел Гарсия, който едва в петък пое поста от Даниел Балк, изглеждаше смел и самоуверен.

Само след седем минути дойде и първият шанс за РВЕ: напредналият ляв бек на Оберхаузен Озан Хот внесе остро центриране от лявата страна в наказателното поле на противника, а Даниел Раул за малко не засече с глава центрирането.

Rot-Weiss Essen се опитаха да направят играта своя и имаха шансове да отбележат чрез Ян Фризнер (12-и), Етиен-Ноел Рек (15-и) или Ахмед Етри (18-и), но те бяха осуетени от защитата на Оберхаузен или от вратаря Луис Плат.

Най-добрият шанс да отбележат гол през първото полувреме принадлежеше на гостите: Леон Кох, вратарят на Есен, фаулира играч на Оберхаузен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Кох поправи грешката си и спаси много добре дузпата на Озан Хот (28). Резултатът остана равен до почивката.

Първата възможност през второто полувреме принадлежеше на гостите. Хот (55-и) заобиколи опасно свободен удар към вратата на Есен, при който Кох успя да се отличи.

При пряката контраатака Есен имаше най-добрия си шанс. Ясин Пирнал отигра сладко подаване в горния десен ъгъл в краката на Милот Адеми. При единоборството обаче Адеми (58-та) не успя да преодолее връхлитащия вратар на RWO Плат.

Отборите си размениха открити удари, без да създадат сериозни шансове. В двубоя на двата изпаднали отбора от Бундеслигата U19 остана равенството.

Статистика на мача

Rot-Weiss Essen: Кох – Пирнал (79. Гаврилук), Боленберг, Швайковски, Юби (68. Потнар) – Брун (74. Берзен), Гедикли, Адеми, Етри – Рек, Фришнер (46. Елханкури).

Rot-Weiß Oberhausen: Плат – Байер (73. Секер), Ел Амрани, Юришич, З. Дурмуш (80. Алдемир) – Семиз (46. Терзи), Хаджибайрамович, Бьом, Хот – Мутлу (64. А. Дурмуш), Раул (64. Твумаси)

Съдия: Марсел Бенедикс