RWO на полуфинал след убедителна победа, Velbert вижда два пъти червено и отпада

Първите два полуфиналиста в турнира за Купата на Долен Рейн са определени. В Ратинген се стигна до изненада.

Изиграха се първите два четвъртфинала в турнира за Купата на Долен Рейн. А Rot-Weiß Oberhausen не остави нищо за желаене срещу отбора от Оберлигата SF Hamborn 07 при победа със 7:0.

Домакините бяха разменени и отборът от регионалната лига RWO бързо даде да се разбере кой ще продължи към полуфиналите на собствения си стадион в Нидеррайн. Резултатът беше 2:0 след само 22 минути.

Кристиан Мьорц направи 1:0 след единадесет минути, когато имаше твърде много пространство на 14 метра от вратата и засука топката в далечния ъгъл. Осем минути по-късно Котрел Езекуем беше този, който реши мача още в самото начало. Той подложи крак на кръстосан удар и завърши с малка помощ от вратаря на гостите, за да направи 2:0.

А след фаул срещу Ринор Рекса Мориц Стопелкамп реализира малко преди почивката, за да направи резултата 3:0 на полувремето. Мачът беше окончателно решен. Три минути след началото на второто полувреме Денис Донкор покачи на 4:0, а Себастиан Май и Пиер Фаснахт направиха резултата съответно 5:0 и 6:0. Рекса вкара последния гол, за да оформи крайното 7:0 пред 1124 зрители.

Вторият четвъртфинал също противопостави отбора от Оберлигата срещу отбора от Регионалната лига Ratingen 04/19 у дома на SSVg Velbert.

И те се възползваха от това, побеждавайки с 2:1, за което им помогна сцената малко след почивката. През първото полувреме четвъртодивизионният отбор от Велберт поведе чрез Маркус Пазурек – и след 45 минути резултатът остана 1:0 в полза на SSVg.

Малко след смяната Пазурек отново бе в центъра на вниманието, като в 47-ата минута видя жълт и жълто-червен цвят в рамките на няколко секунди. Най-добрият отбор от Ратинген се възползва от численото си превъзходство.

Първо се разписа Фил Шпилман, който вкара за 1:1. По-късно бившият професионалист Мозес Ламиди вкара малко след като се появи като резерва, за да направи 2:1 за по-нискоразредния отбор. Когато на Ведран Берич бе показан жълт картон за Велберт, мачът бе решен. Велберт не можа да се върне в мача с девет души.

Не помогна и фактът, че на Бо Ласе Хенрихс от страна на Ратинген също бе показан червен картон дълбоко в продължението на мача.