SC Paderborn сложи край на негативната си серия – 1:0 в Карлсруе

Благодарение на късния гол на Роберт Лайперц СК Падерборн сложи край на негативната си серия във втора Бундеслига.

Източните вестфалци спечелиха щастливо с 1:0 (0:0) при застрашения от изпадане Карлсрухер СК в петък и се изкачиха на четвърто място с 29 точки за момента. Leipertz (90.+2) вкара с удар в далечния ъгъл, за да даде на Paderborn победа, която сложи край на серия от четири поредни поражения и им позволи да гледат уверено напред към четвъртфинала за купата на DFB във вторник срещу VfB Stuttgart от Бундеслигата.

От друга страна, Карлсруе не успя да спре негативната си серия пред 17 151 зрители и вече седем мача чака победа. Преди мачовете през уикенда отборът от Баден е само на една точка пред зоната на изпадащите.

KSC започна добре мача, но Фабиан Шлеузенер пропусна да вкара отляво при най-добрия си шанс (15-и). Когато Падерборн пое инициативата, Роберт Лайперц не успя да изчисти вратаря на КСК Мариус Герсбек (21). След това силният страж спаси и от бързия Сирлорд Контех (40 г.).

След почивката Карлсруе беше по-добрият отбор, но не беше достатъчно убедителен в атака. Вместо това Лайперц отново пропусна да изведе Падерборн напред (66-та минута), преди да вкара в добавеното време.