SC Verl изпреварва RWE – Matchwinner разказва за мечтания си дебют

Подкрепа в SC Verl: Благодарение на 1:0 срещу MSV Duisburg третодивизионният клуб засега е напуснал местата за изпадане. Ето какво каза стрелецът.

Акцентите в победата на SC Verl с 1:0 над MSV Duisburg бяха малко и далеч. Тобиас Кност беше един от малкото акценти в този дъждовен неделен следобед. 22-годишният Верл запази хладнокръвие в наказателното поле на Дуисбург след 57 минути и вкара единствения гол за деня от около 15 метра – повече от успешен дебют за десния защитник.

„Голям комплимент за отбора, който беше наистина силен през 90-те минути“, похвали се след това щастливият Кност пред Magenta Sport. „Борихме се упорито за това. Напоследък изпуснахме важни точки, но днес спечелихме три важни точки. Щастлив съм, че успях да помогна на отбора да постигне целта си.“

През лятото Кност пристигна във Верл от Магдебург, но първоначално се задържаше. Първо разкъсано мускулно влакно го забави, а след това беше заменен в последните два мача. Срещу Дуисбург роденият в Берлин играч най-накрая получи разрешение да започне – и го направи. „Бях контузен, работих върху себе си и подкрепях отбора по телевизията и от пейката“, казва Кност, обръщайки се назад към последните няколко седмици. „Още по-хубаво е, че успях да помогна на терена днес.“

SC Verl - MSV Duisburg18. септември 2022 г.
SC Verl – MSV Duisburg18. септември 2022 г.

Даже благодарение на гола на защитника източновестфалците вече могат да погледнат с облекчение към таблицата. Втората победа на Верл за сезона ги изтласква пред Rot-Weiss Essen на мястото, което не позволява изпадане, 16. RWE може да премине отново при победа срещу 1. FC Saarbrücken в понеделник.

Предвид паузата в първенството следващия уикенд победата ще бъде важна от психологическа гледна точка, подчерта Кност, чийто отбор след две седмици приема SV Elversberg. „Сега можем да влезем в международната почивка с добро чувство. След това искаме да надградим победата.“