SG Wattenscheid 09 печели двубоя в подземието – топ трио без победа

След 21-ия ден SG Wattenscheid все още може да се надява да избегне изпадането в Оберлига Вестфалия.

През първото полувреме на 21-ия мач от Оберлига Вестфален първоначално изглеждаше, че головете ще останат дефицит на повечето терени. Само в четири мача полувремето завърши без гол. След това обаче отборите се вдигнаха и постигнаха резултат.

Най-голямата победа в деня на мача бе постигната от отбора в дъното на таблицата. SG Wattenscheid 09 надделя с 4:0 (1:0) срещу FC Brünninghausen. В резултат на това отборът от Ватеншайд отново надушва сутрешния въздух в битката за изпадане. ФКБ имаха само няколко шанса и вече са на последно място.

За отборите в горната тройка на таблицата обаче имаше по-малко поводи за радост. Sportfreunde Lotte вече загуби с 1:0 от Тюркспор Дортмунд в събота, но и в неделя нямаше какво да празнуват отборите от челото.

Лидерите ASC 09 Dortmund бяха победени с 3:0 от SpVgg Erkenschwick. SV Schermbeck поне взе точка срещу Айнтрахт Рейн. Нито един от двата отбора обаче не успя да отбележи гол.

Междувременно TuS Bövinghausen трябва да продължи да гледа надолу. Те претърпяха поражение с 2:0 срещу Westfalia Rhynern. В резултат на това отборът от Дортмунд вече има пет мача без победа. От тях има само една в последните десет мача.

TSG Sprockhövel завърши наравно 1:1 с SG Finnentrop/Bamenohl. Недостатъчно за Sprockhövel, които остават в обсега на местата за изпадане

Виктория Клархолц отпразнува важна победа в подножието на таблицата. Третата преднина при победата с 4:2 срещу ТуС Енепетал най-накрая се задържа. Преди това отборът на Себастиан Вестерхоф на два пъти бе изравнявал.

Sportfreunde Siegen успяха да отпразнуват победата с 2:0 срещу SpVgg Vreden. Двойно попадение след почивката осигури трите точки.

Междувременно SC Preußen Münster II победи 1. FC Gievenbeck с 3:1 и се изкачи на пето място