SGS Essen бе победен от RB Leipzig

Женският футболен отбор на РБ Лайпциг отпразнува първата си победа в Бундеслигата. В петък вечерта промотираният отбор победи SGS Essen с 3:2 (2:1).

Пред 1164 зрители Наташа Ковалски беше дала преднина на жените от Есен с директно изпълнен пряк свободен удар след шест минути. Ванеса Фудала (15) изравни резултата с шут от 16 метра, а след това Фредерике Кемпе (23) обърна мача в полза на РБ, след като ъглов удар на Фудала беше блокиран твърде късо. След почивката Фудала (77) се възползва от грешка в позиционирането на София Винклер във вратата на Есен и направи резултата 3:1. Рамона Майер вкара изравнителния гол в седмата минута на продължението.

Лайпциг пропусна да се разпише през първия четвърт час. Есен доминираше над топката и съперника, имаше по-зрялата игра и винаги беше опасен. При 0:1 вратарката на РБ Елвира Херцог изглеждаше също толкова зле, колкото и Винклер от Есен при изравнителния гол. Това промени съотношението на силите, въпреки че и двата гола на РБ бяха по-скоро случайни. Есен се нуждаеше от известно време, за да се възстанови, но все пак имаше добри шансове да вкара втори гол преди почивката с удар в гредата на Лаура Пукс (18-и) и удар на Майер (38-и), който беше спасен от Херцог.

След почивката Есен имаше повече от играта, но шансовете дълго време оставаха оскъдни. РБ се концентрираше върху защитата на малката си преднина и опитваше контраатаки, които често бяха зле изиграни. От друга страна, поведението в защита беше първокласно. С третата си възможност в мача РБ направи резултата 3:1.