SGS Essen празнува, MSV Duisburg продължава да се тресе

Женските футболистки на SGS Essen са играли само с 0:0 срещу MSV Duisburg. Но това беше достатъчно, за да ги задържи в лигата.

Облекчението беше голямо, но разочарованието от изминалите 90 минути не можеше да бъде напълно пренебрегнато: Облечени в специални фланелки, футболистите на SGS Essen от Бундеслигата отпразнуваха вече сигурното си оставане в зоната на изпадащите. След 0:0 в дербито срещу MSV Duisburg мотото на Хафенщрасе в Есен беше: „Женската Бундеслига в Есен – тук от 20 години“. Така след отпадането на традиционния клуб Турбине Потсдам Есен ще бъде последният клуб без връзка с мъжки клуб през следващия сезон.

„Дразнещо е, че в последния домакински мач имаше само една точка“, каза Вивиен Ендеман от Есен. Една победа и три точки на Хафенщрасе щяха да бъдат по-хубави. От друга страна, MSV Дуисбург все още трябва да се притеснява за оставането си в горния ешелон – това ще стане ясно едва следващата неделя след последния мач. Тогава дуисбургчанки ще играят срещу TSG Хофенхайм, които са четвърти в таблицата. Надеждата обаче е, че SV Meppen ще бъде вторият отбор, който ще изпадне. Мепен ще играе с третия Айнтрахт Франкфурт като явен аутсайдер.

Междувременно надпреварата за титлата е отложена. В неделя VfL Wolfsburg спечели с 3:2 (0:1) на терена на SV Meppen, след като два пъти изоставаше в резултата. В резултат на това миналогодишните шампиони се доближиха на две точки от лидера ФК Байерн Мюнхен, който пропусна да спечели предсрочно титлата с равенството 0:0 в Байер Леверкузен в събота.

Три дни след спечелването на Купата на DFB в Кьолн, Волфсбург се нуждаеше от страхотно енергийно представяне, за да спечели този двубой в Долна Саксония. Александра Поп вкара победния гол едва в добавеното време (90.+4 минута). Сара Шулте (30-та минута) и Лиза Йостен (84-та минута) на два пъти бяха извели застрашените от изпадане Емслендерс напред в резултата. Джил Роорд (63-та) и Паулина Бремер (88-та) на два пъти изравниха за финалистите в Шампионската лига.

Във финала на сезона следващата неделя (14:00 ч.) мюнхенци са категорични фаворити и ще се изправят срещу изпадналия Турбин Потсдам. Волфсбург ще играе срещу финалиста за купата СК Фрайбург. VfL ще се изправи и срещу Барселона във финала на Шампионската лига в Айндховен на 3 юни.