Sportfreunde Siegen се опозори, Gütersloh невзрачен

Откриване на Westfalenpokal за Sportfreunde Siegen. Във втория кръг отборът от висшата лига се размина с отбора от областната лига.

След втория кръг на Купата на Вестфалия за Sportfreunde Siegen всичко приключи. В сряда вечерта отборът от първа дивизия загуби с 1:2 от отбора от областната лига TuS Heven и отпадна от състезанието. И според хода на мача това не беше дори близо: аутсайдерите от Витен вече бяха напред с 2:0 на почивката след двойно попадение на Марсел Херман (34-та, 37-ма). Отборът от осмата лига защити преднината си до края на времето за спиране. Едва след това Зиген вкара последния гол чрез Тобиас Филипзик (90.+1) – твърде късно.

Във втория мач в сряда вечерта надделя клубът от по-високата дивизия. FC Gütersloh победи изпадналия от Оберлигата Holzwickede SC с 2:1. След безголово първо полувреме Илиас Илиг (54-и) и Маркус Еско (65-и) вкараха за отбора на Gütersloh, който имаше слаб старт в лигата. В заключителните минути Холцвикеде отново направи мача вълнуващ, а Микеле Теофило (88-ата) се разписа.

RSV Meinerzhagen вече откри втория кръг миналата седмица с победа с 3:0 над Teuto Riesenbeck. Другите мачове от втория кръг ще се проведат през следващите две седмици.

Разписание
Разписание

Елиминирането на отбора на Зиген беше първата голяма изненада в тазгодишното издание. За Sportfreunde това е втори неуспех в рамките на няколко дни. Всъщност те бяха започнали обещаващо с победа с 3:0 срещу ASC Дортмунд. Но след това те загубиха с 0:3 срещу SV Schermbeck през уикенда – и сега поражението за купата.

„Това беше горчиво хапче за преглъщане, както и мачът срещу Шермбек. Настроихме добре съперника, имахме страхотен шанс да направим 1:0. На тази сцена просто нямахме късмет в мача“, обобщи треньорът Лириан Гергури пред клубните медии. „Тогава ние не действаме умно на един етап. Противниците се прикриваха за моменти на превключване и свършиха чудесна работа. След 0:2 става изключително трудно.“

Треньорът беше самокритичен: „Не успяваме, защото представянето не е достатъчно добро. Но бих искал да се поставя пред отбора и да го защитя. Моята работа е да ги вкарам в правия път.“

В неделя Оберлигата продължава с гостуването на U23 на Преусен Мюнстер на „Лаймбахщадион“. „Това ще бъде различен мач“, казва Гергури. Сега е въпрос на размисъл за поражението срещу Хевен – без да анализираме играта „накъсано“. Нуждаем се от ясна глава.“