SV Straelen не иска да бъде „повишен с лост“

SV Straelen използва изпадането си от Регионална лига Запад, за да започне на чисто в Оберлига Нидеррайн. Отборът на Сунай Акар е на трето място по време на зимната пауза.

След изпадането си от Регионална лига Запад SV Straelen се реорганизира през лятото. Шест месеца по-късно отборът на Сунай Акар е на трето място в Оберлига Нидеррайн, на осем точки зад лидера Баумберг.

В интервюто за „Прогноза“ Acar гледа със задоволство на първата половина на сезона, обяснява защо няма напрежение и обобщава: „Не мисля, че през първата половина на сезона бяхме дори по-лоши.“

Сунай Акар за…

… първата половина на сезона: След толкова объркан сезон миналата година, през лятото започнахме напълно наново. Със 17 нови попълнения първоначалната ни задача беше да си стъпим на краката. Момчетата свършиха образцова работа и ние растяхме заедно от ден на ден. След това влязохме в ритъм, но загубихме важен играч в лицето на Кенан Хрелжич, тъй като той имаше проблеми с визата си и трябваше да напусне страната. Когато в такъв млад отбор загубиш играч, който освен всичко друго е играл и в миналогодишните квалификации на Лига Конференция, балансът малко се губи. Въпреки това техническото и тактическото съдържание, което отборът е усвоил добре, все още дава добри резултати. Но аз не съм привърженик на това да бъдем доволни. Изиграхме добра, прилична първа половина на сезона, с възходи и падения

.. най-добрият момент от първото полувреме: първото полувреме срещу Шонебек. Мисля, че това беше най-доброто, което сме играли през този сезон. Беше почти безупречно, като единственият малък недостатък беше, че „само“ поведохме с 2:0. Но тази първа серия е нашият критерий, защото ако успеем да направим това в продължение на 90 минути, тогава ще успеем.

… най-лошите моменти: Не мисля, че сме били дори по-лоши през първия полусезон. Ако сме губили, това се е дължало по-скоро на липсата на опит. Мачът срещу ТВД Велберт например завърши 0:3, но и треньорът на съперника ни каза, че никога не се играе на 0:3. Те три пъти излизат пред вратата и вкарват три гола, а ние имаме десетстотин процента шансове и не вкарваме. Мисля, че ефективността ни пред гола ни костваше точките в началото. Може да се спомене и мачът в Уердинген, където след 69 минути водехме с 3:1, изстреляхме още един човек на линията и изведнъж мачът се преобърна и загубихме с 3:4. Но това се случва и защото имаме много млад, неопитен отбор.

… целите за 2024 г.: Не е нужно да се издигаме с лост, клубът не искаше и това. Вместо това трябва да изградим отбор и да се развиваме заедно. Ако успеем да потвърдим това, което направихме през първата половина на сезона, и да вземем точките, които този път ненужно изпуснахме, тогава това ще бъде напредък и ще видим какво можем да постигнем. Знаем, че можем да победим всеки отбор в тази лига. Важното е момчетата да останат гладни и винаги да искат повече. Що се отнася до кадрите, изглежда, че през новата година ще се завърне Кенан Хрелжич, което ще е като ново подписване. След това ще търсим още един атакуващ играч и осми или десети играч.