U21 печели срещу Израел и отново е начело на таблицата

Националният отбор на Германия за младежи до 21 години си върна първото място в квалификациите за Европейското първенство с петата си победа в шест мача.

Във вторник отборът на треньора Антонио Ди Салво победи Израел с 2:0 (1:0) пред 4766 зрители в Хале/Заале и отново се изкачи на върха в таблицата. Отборът на Германския футболен съюз се възползва и от подхлъзването на съперника Полша, който преди това загуби с 1:0 от България.

Браян Груда от FSV Mainz 05 (14-та минута) и Мерлин Рьол (56-та минута) вкараха за домакините, които показаха добра реакция четири дни след равенството 0:0 срещу Косово. Квалификациите за Европейско първенство продължават през септември с контролна среща в Израел и мач в Естония.