VfL спечели дербито късно, BVB суверен, RWE и Шалке следва в неделя

Купата на DFB за юноши U19 започна този уикенд. Представени са пет отбора от Рурската област – сега само четири.

Топката почива в западната част на Бундеслигата U19, тъй като по програма е първият кръг от Купата на DFB за юноши. С Schalke 04, BVB, VfL Bochum, MSV Duisburg и Rot-Weiss Essen пет отбора от Рурската област са предизвикани.

RWE изтегли много труден жребий с 1. FC Köln, в неделя (11 ч.) отборът от Есен ще трябва да надскочи себе си, ако иска да достигне до 2-ия кръг.

В събота трябваше да играят три отбора от Пота. BVB реши с лекота задачата си в Energie Cottbus – след 90 минути резултатът беше 4:0, въпреки че Борусия Дортмунд имаше трудности през първите 45 минути. Но след почивката нещата се раздвижиха. Парис Брунер вкара директно една минута след подновяването на играта, а Юлиан Рийкхоф, Мишел Лудвиг и Винченцо Онофриети увеличиха резултата за категоричните фаворити.

Брунер, голмайсторът на Дортмунд U17, отпразнува дебюта си в U19 с гол. В Б-Юниорен Бундеслига Запад, той може да погледне назад към гордост 14 голове след четири мача, които вече са размери, в които Юсуфа Мукоко е бил на път преди няколко години.

Треньорът на BVB Майк Тулберг беше доволен от представянето на Брунер като резерва в Младежката лига на УЕФА, както обясни на уебсайта на клуба, а оттам и от наградата за купата: „Той се справи наистина добре и внесе сила в играта в нападение.“

Дербито в Дуисбург беше по-близко от това на BVB. MSV предизвика VfL Bochum. И когато вече изглеждаше, че ще има допълнително време, Мохамед Толба, който завърши подготовката си при професионалистите и засега се завръща при U19, отбеляза гол. В 84-ата минута той вкара гола на деня за Бохум.

Така BVB и VfL са във втория кръг, а в неделя RWE и Шалке (11:00 ч. в JFG Schaumberg-Prims) ще се опитат да последват примера. Между другото, защитаващият титлата си отбор е VfB Stuttgart, който спечели миналогодишния финал срещу BVB с 3:1.