VfL Bochum побеждава Alemannia Aachen – следващото ново попълнение бележи

VfL Bochum спечели и третия си контролен мач. Следващото ново попълнение отбеляза гол при победата срещу Аахен

В първия „истински тест“, както се изрази новият треньор Петер Зайдлер след двете победи срещу клубове от Оберлигата, VfL Bochum постигна победа с 1:0 срещу Алемания Аахен в петък вечер. След Ибрахима Сисоко в сряда Дани Де Вит беше следващото ново попълнение, което отбеляза дебютен гол

Страната от Бундеслигата започна мача по доминиращ, но колеблив начин. От друга страна, промотираният третодивизионен отбор използва мача срещу съперник от по-висока класа като подготовка за мача за купата срещу Холщайн Кил през август. Мотото? Работа в защита и контраатаки.

Последните със сигурност създадоха проблеми на защитата на Бохум пред Патрик Дрюес, на когото бе позволено да се докаже след Никлас Тиде в сряда. Пример: В 20-ата минута контраатака след дълъг пас на Ноа Льосли не беше последователно изчистена – вторият опит чрез Исмаил Харнафи беше небрежно пропилян от Леандро Путаро на неравния терен.

След малко по-малко от 25 минути VfL повиши темпото и беше опасен най-вече по крилата, където Максимилиан Виттек и Жорди Осей-Туту бяха живи. Липсваше обаче финална прецизност за чисти завършвания, да не говорим за шансове. Отклоненият пряк удар на Де Вит не представляваше проблем за Марсел Йонен

В 39-ата минута гостите направиха резултата по-точен! Феликс Паслак отправи превъзходен удар в центъра на наказателното поле, където Де Вит насочи топката в далечния ъгъл – неговият първи гол за VfL Бохум.

До края на полувремето нямаше повече чисти голови положения. Изключението: свободен удар на Лукас Счепаник, който Дрюес спаси със силен шут (43′).

VfL Bochum с пясък в съоръженията след почивката

Както беше обявено, на почивката Цайдер смени целия си отбор – с изключение на вратаря Дрюес. Първият любопитен шанс дойде почти от подновяването на играта. Йохан стреля към връхлитащия Мориц Брошински, а отскочилият от гърба му удар мина малко встрани от вратата (46′).

Новосформираният състав трудно влезе в игра. Отборът на Хайнер Бакхаус обаче не успя да се възползва от това и също направи масови смени след 60-ата минута.

Играта изгуби цялостния си ритъм и структура, а схватките се увеличиха. Това продължи до следващата възможност. Шарлисон Беншоп принуди Дрюес да спасява със силен удар от полупразна позиция (67′), а преди това Джанлука Гаудино (72′), син на бившия професионалист на VfL Маурицио, и Тило Тьопкен (74′) пропуснаха. Бохум почти не успя да се наложи – Брошински отправи единствения удар към целта, пропускайки от 16 метра (77′).

След това играта се изпари и резултатът остана 1:0.

Контролните срещи продължават и за двата клуба. Алемания Аахен се изправя срещу Айнтрахт Трир в събота (15:00 ч.), а VfL Бохум се изправя срещу 1. FC Магдебург седмица по-късно (20 юли, 14:00 ч.).