Viktoria Köln празнува 17-годишен, VfB Lübeck на земята

Вкара златния гол при стартовия си дебют. Саид Ел Мала никога няма да забрави деня, в който отбеляза победния гол за Виктория Кьолн срещу VfB Любек.

Двубоите в подножието са на дневен ред в трета дивизия в неделя. Преди MSV Duisburg да пътува до Arminia Bielefeld вечерта, VfB Lübeck има възможност да се пребори за връщане към местата, неподлежащи на изпадане, при гостуването на Viktoria Köln.

Виктория обаче също трябваше да гледа към дъното, което означаваше, че отборът на треньора Олаф Янсен също е под напрежение. Виктория се справи по-добре с това, като спечели с минималното 1:0 (1:0).

Кьолн беше по-доминиращият отбор преди почивката, като притежаваше почти 70 процента от топката. Въпреки това гостите, които пътуваха с новия си треньор Йенс Мартенс, имаха най-добрия шанс.

След контраатака именно Робин Веласко разигра перфектно топката отдясно в центъра за Мариус Хауптман, който бе свободен и след това не успя да вкара от дванадесет метра, като вратарят на Кьолн Бен Фол спаси със силен крак.

Малко преди почивката Любек претендира за дузпа. Свирката беше оправдана след фаула срещу Мариус Хауптман. За щастие на Виктория, които успяха да се възползват от превъзходството си след почивката.

След 66-та минута 17-годишният Саид Ел Мала вкара гол в дебюта си като титуляр. Той влезе в пряк двубой на основната линия и отляво от много остър ъгъл вкара в горния десен ъгъл.

Любек нямаше отговор на 0:1. Волята беше налице, но предпоследният отбор просто не можеше да намери средства да създаде шансове за изравняване.

Много важни три точки за Виктория, за да не изпадне в сериозни проблеми с изпадането. За VfB пък става все по-трудно да достигне зоната на сигурност.

Виктория Кьолн продължава кампанията си следващата събота (6 април, 14:00 ч.) в 1860 Мюнхен. По същото време VfB Любек играе у дома срещу SC Verl.

Как играят Viktoria Köln и VfB Lübeck

Кьолн: Фол – Коронкевич, Шулц (90-ата Кубата), Диц, Хандел (52-ата Май) – Русо, Лорх – Де Меестер (72-ата Хонг), Енгелхард – Бекер, Ел Мала (71-ата Идел). – Треньор: Janßen

Любек: Щайн – Тил (79. Гьозусирин), Кастенхофер, Реддеман, Егерер – Тафертсхофер (81. Групе), Боланд – Хауптман, Шнайдер (79. Щернберг), Веласко (71. Пулидо) – Аконо (71. Белеме). – Треньор: Martens

Гол: 1:0 El Mala (66′)

Съдия: Patrick Alt (Illingen)