Wanne 11 празнуват три точки Bienk, Мюнстер дерби в кръг 2

Благодарение на безупречния хеттрик SV Wanne 11 се класира за 2-ия кръг на Вестфаленпокал. Сега клубът от Ландеслигата очаква SG Wattenscheid 09.

Остава един мач до края и първият кръг на купата на Вестфалия е в сметките. В четвъртък вечер (17 август) шест отбора от Ландеслигата се бориха за три от оставащите места във втория кръг.

Едно от тях отива при SV Wanne 11, а спортният клуб знае точно на кого да благодари. В мача срещу VfB Westhofen Стивън Мъро (7.) даде ранна преднина на Wanne 11, но Сафет Тупала бързо изравни за гостите след отсъдена дузпа от бялата точка (18.).

До полувремето играта остана равностойна, а треньорът на Wanne Франко Пепе се оказа майстор със смяната си на почивката: Жокерът Ив Бруклин Биенк отбеляза безупречен хеттрик (50./60./90.), за да осигури категоричния краен резултат 4:1 и участието на SV Wanne 11 във втория кръг.

А ваненци изтеглиха голям жребий: SG Wattenscheid 09, които спечелиха в първия кръг с 2:1 срещу YEG Hassel, ще бъдат предстоящото препятствие на SV Wanne за купата.

Борусия Мюнстер срещу Преусен – Оерлингхаузен печели от дузпа

Борусия 07 Мюнстер също ще се състезава във втория кръг. С победата си с 2:1 над BW Westfalia Langenbochum Борусия си осигури истински чуков двубой във втория кръг, въпреки че изоставаше с 0:1, а впоследствие беше превъзхождана: следващият съперник е третодивизионният и градски съперник Преусен Мюнстер!

Драматичен беше мачът между TSV Oerlinghausen и Post TSV Detmold. След 90 минути без отбелязан гол мачът премина директно в изпълнение на дузпи. Домакините започнаха с пропуск, но гостите от Детмолд изпуснаха нервите си и вкараха само първия опит. В крайна сметка отборът от Оерлингхаузен спечели с 3:1 и сега ще играе срещу отбора от регионалната лига SV Rödinghausen.

Мястото във втория кръг ще бъде разпределено на 13 септември. Победителят от мача между Вестфаленлигист RSV Meinerzhagen и Оберлигист SG Finnentrop/Bamenohl ще се изправи срещу SW Ostinghausen от Ландеслигата във втория кръг.