Wattenscheid с респектираща победа – ASC 09 се подхлъзна и загуби

След 28-ия ден Sportfreunde Lotte остава на върха в Оберлига Вестфалия. В долната част на таблицата Ватеншайд може да празнува важна победа.

Изглежда, че Sportfreunde Lotte са преодолели повече от краткия си период на слабост. С победата с 2:0 в мача на върха срещу SpVgg Erkenschwick отборът на треньора Фабиан Люберс затвърди преднината си на върха на таблицата и спечели всичките си последни три мача в Оберлига Вестфален.

Тюркспор Дортмунд сега следва на второ място, след като надделя с 3:2 при гостуването си на 1. FC Gievenbeck в интересен мач. Донякъде изненадващо АСК 09 Дортмунд трябваше да пусне дуото на върха. В един див мач на гърба и крака отборът от Аплибек остана с празни ръце. В крайна сметка Вестфалия Ринерн надделя с 4:3.

Ринерн обърнаха ранната преднина на Дортмунд още преди почивката. Ларс Варшавски (43) изравни за 2:2 за АСК, които отново поведоха малко след почивката чрез бранителя Семин Коич. Това обаче не продължи дълго. Ахим Себер (58′) и Джанлука Ди Винти (77′) отново обърнаха мача и предизвикаха дълги физиономии в ASC.

Ъглите на устата на SG Wattenscheid 09 се вдигнаха значително нагоре. След серия от пет мача в лигата без победа те се изправиха срещу SV Schermbeck. На хартия ясно очертана случка. В мач с малко класа обаче ватеншайдци надделяха с 2:0 в Лохрайде благодарение на попадението на Джамал Ел Мансури (53/90 +3).

В резултат на това страната на Ватеншайд се нареди сред победителите в подножието на таблицата. TSG Sprockhövel също измъкна важни три точки. Те победиха TuS Bövinghausen с 4:1 и можеха да спечелят с по-голяма разлика, ако бяха изиграли по-добре шансовете си през първото полувреме

ФК Брьонингхаузен изпуснаха победата от ръцете си и остават на дъното на таблицата. Дортмундци пропиляха преднина от 3:0 на почивката срещу ТуС Енепетал и трябваше да се задоволят с точката, след като гостите се втурнаха да наваксват.

Sportfreunde Siegen записа победа с 2:0 срещу SC Preußen Münster II в равностоен мач.

SpVgg Vreden също се радваха да вземат три точки. Те победиха Виктория Клархолц с 3:1.

SG Finnentrop/Bamenohl надделя с 5:2 срещу Eintracht Rheine