Wehen Wiesbaden трябва да падне, Jahn Regensburg се радва във 2-ра Бундеслига

Jahn Regensburg заемат последното място във 2-ра Бундеслига за новия сезон. СВ Вехен са раздразнени заради две неотсъдени дузпи.

ССВ Jahn Regensburg се завърна във 2-ра Бундеслига благодарение най-вече на Доминик Котер.

Лявото крило вкара победното попадение във втория мач от втория етап на пресявките, в който отборът на треньора Джо Енохс спечели с 2:1 (1:0) при гостуването си на SV Wehen Wiesbaden във вторник (45-та + 2 минути). Освен това Конрад Фабер вкара за третия отбор в трета дивизия след шут от дузпа в другия край (47′) след подготвителна работа на Котер.

След равенството 2:2 в първия мач хесенци не успяха да се възползват от домакинското си предимство във вторник вечерта въпреки късния изравнителен гол на голмайстора Иван Пртажин (82) и ще трябва да се завърнат в трета дивизия след само една година.

Висбаденци обаче се разминаха с мнението на съдията Мартин Петерсен: секунди след подновяването на играта през второто полувреме щутгартският специалист не отсъди дузпа, когато Франко Ковачич беше съборен от Оскар Шьонфелдер. Фабер направи 2:0 при последвалата контраатака, а в заключителните етапи домакините претендираха и за игра с ръка в противниковото наказателно поле

Пред 11 000 зрители в зала „Брита-Арена“ Регенсбург отпразнува директната си промоция. Лявото крило Котер бе запазил надеждите на Регенсбург миналия петък с гол и асистенция Jahn вече два пъти бе стигал една класа по-нагоре чрез изпадане: през 2012 г. отборът от Горния Пфалц победи Karlsruher SC, а през 2017 г. – TSV 1860 Мюнхен.

Миналата година Вехен си беше осигурил промоция във втора дивизия в плейофа за изпадане срещу Арминия Билефелд. След силна първа половина на сезона SVWW се оказа в криза и в края на април се раздели със старши треньора Маркус Каучински.

Временният треньор Нилс Дьоринг – 44-годишният специалист трябваше да заеме място на трибуните в първия мач поради отстраняване – успя отново да тренира отбора си от пейката. След четвърт час той трябваше да наблюдава как Котер стреля встрани от вратата.

Пет минути по-късно Пртажин пропусна първия добър шанс за Висбаден, който нямаше победа в единадесет състезателни мача. Иначе хесенци почти не създадоха шансове в напечения мач, който се отличаваше с редица пропуски. След като намалиха с 2:1, те напразно преследваха изравнителното попадение