Wollitz след двубоя за преследване в североизточната част на страната – „Честно казано? Това е необяснимо за нас“

В събота, 27 януари 2024 г., ФК Рот-Вайс Ерфурт и ФК Енерги Котбус се изправиха един срещу друг в преследването на титлата в Регионална лига Нордост. В крайна сметка RWE спечели.

Огромни аплодисменти на „Щайгервалдщадион“! ФК Rot-Weiß Erfurt победи Energie Cottbus с 2:0 в двубоя на преследвачите в Regionalliga Nordost – шести срещу четвърти.

6083 зрители дойдоха да гледат очаквания с нетърпение мач и в крайна сметка феновете на Ерфурт видяха заслужен победител в червено-бяло след голове на Михаел Ситон (12-и) и Ромен Гал (57-и).

Това трябваше да признае дори култовият треньор на Котбус Клаус-Дитер „Пеле“ Волиц. Той обобщи: „Честно казано? Това е необяснимо за нас, защото ни липсваше почти всичко, което е необходимо, за да спечелиш футболен мач в тази лига. Това не можеше да се очаква. Особено след мача в сряда си мислехме, че ще влезем в това гостуване обединени, със страст и агресивно. Нищо от това не беше показано. Пет-десет минути след почивката не са достатъчни, дори и да имаше страхотен шанс да изравним. Сега трябва и ще го анализираме щателно и ще си направим изводи от него“.

Ерфурт изостава на единадесет, а Котбус на осем точки от лидера ФК Грайфсвалдер. Припомняме, че шампионите от Регионалига Нордост ще бъдат повишени в трета дивизия през този сезон – без да се налага да играят мач за изпадане.

Проничев отново играе за FC Energie Cottbus

Към тази цел се стремят и котбусци. През януари тази година те подсилиха състава си с бивш играч на Ерфурт: Максимилиан Проничев. Той обаче остана блед в сравнение с бившите си работодатели.

26-годишният футболист, който е играл и за ФК Шалке 04 U19 в младежката Бундеслига и за Рот-Вайс Есен в Регионална лига Запад, вече имаше договор в Бранденбург за сезон 2021/2022 г. Той изигра общо 40 състезателни мача за ФКЕ, в които вкара 16 гола и постави 12 асистенции. 26-годишният футболист вече е имал договор в Бранденбург за сезон 2021/2022 г. Той изиграва общо 40 състезателни мача за FCE, в които отбелязва 16 гола и поставя 12 асистенции. Ръководството на Котбус естествено се надява, че тази успешна история ще се повтори