WSV се възползва от подхлъзването на Аахен, Шалке губи при завръщането на Уедраого

Wuppertaler SV се възползва от подхлъзването на Аахен, а Асан Уедраого отпразнува завръщането си в Шалке.

В Регионална лига Запад два мача завършиха 24-ия ден.

Wuppertaler SV – SC Paderborn II 3:2

След като лидерите Алемания Аахен направиха равенство в SV Рьодингхаузен, домакинството на WSV срещу SC Paderborn U23 беше шанс да намалят разликата от лидерите в лигата на осем точки.

И WSV се възползва от тази възможност с победа с 3:1 пред 2220 зрители. Никлас Дамс даде преднина на отбора от Бергиш, която Яша Брандт изравни. Марко Теразино обаче възстанови преднината още преди почивката. Падерборн почти изравни отново, но опитът на Вега Замбрано се удари в напречната греда.

След смяната именно Кевин Хагеман вкара след час игра, за да реши уж предварително мача. Въпреки това Падерборн отново бе близо до успеха десет минути преди края чрез Пресли Пулулу. WSV обаче удържа победата с 3:2 и вече е четвърти – на осем точки зад лидера Аахен.

WSV продължава кампанията си следващата събота (9 март, 14:00 ч.) в SC Wiedenbrück. По същото време Paderborn II играе с Gladbach II

Wuppertaler SV - SC Paderborn 07 II 3:2 03 март 2024 г.
Wuppertaler SV – SC Paderborn 07 II 3:2 03 март 2024 г.

„Шалке U23″ – 1. FC Köln U21“ 0:1

В сблъсъка на резервите между ФК Шалке 04 и 1. ФК Кьолн завръщането на бижуто на S04 Асан Уедраого зае централно място пред 350 зрители.

Той беше контузен от ноември и сега получи разрешение да играе 45 минути в отбора от регионалната лига. По време на смяната му резултатът вече беше 0:1, тъй като Кьолн беше по-добрият отбор през първото полувреме.

В резултат на това те поведоха с 1:0 благодарение на ранния гол на Дамиан Даунс. След смяната кралскосините се опитаха да упражнят по-голям натиск, но дълго време не създадоха сериозни възможности.

Единствено Келси Майсел имаше шанс да направи 1:1 малко преди края, но иначе ФК защитаваше уверено резултата във времето.

Юношите до 23 години на Шалке продължават кампанията си следващата събота (9 март, 14:00 ч.) на терена на ФК Вегберг-Бек. По същото време U21 на Кьолн трябва да се изправят у дома срещу SV Rödinghausen