Wuppertaler SV губи генералната репетиция преди откриващия мач

Wuppertaler SV загуби последния тест за издръжливост преди началото на Регионалната лига. Въпреки това треньорът Хюсейфе Доган остана доволен от резултата.

На старта на новия сезон в Регионалигата Wuppertaler SV ще се изправи пред сериозно изпитание. В гостуването на Алемания Аахен следващия петък (19:30 ч., RS live ticker) те ще се изправят срещу един от фаворитите за промоция.

WSV също така избра амбициозен отбор от регионалната лига за последния контролен мач преди откриването на сезона. Югозападният първенец TSV Steinbach Haiger чакаше – и отборът на Вупертал допусна поражение. Те загубиха двубоя с 0:2 (0:1) във Вестервалд в съботния следобед.

„Това определено беше много добър съперник“, заяви треньорът Хюсейфе Доган пред Westdeutsche Zeitung след последния съдийски сигнал. Дори Айнтрахт Франкфурт беше почувствал това наскоро. През седмицата отборът от Щайнбах победи с 2:1 тима от Бундеслигата.

Така че ВСВ със сигурност може да приеме поражението срещу TSV, чийто треньор е бившият играч на Вупертал Паскал Билер. Доган също не беше недоволен. „През първото полувреме те ни поставиха под напрежение, в началото имахме малко решения. След това обаче установихме по-голям контрол и създадохме добри възможности за гол“, заяви 42-годишният футболист пред WZ.

И той продължи: „През второто полувреме тръгнахме с една идея по-добре. Много съм доволен от това. Трябва да бъдем по-постоянни в наказателното поле. Досадно е, когато не вкарваш голове“.

В края на първото полувреме бергишите изоставаха, Ариф Гючлю изведе Щайнбах напред (39-та минута). През второто полувреме Нилс Фишер увеличи преднината на 0:2 от гледна точка на WSV (78-ата). Това беше и крайният резултат.